Multitapu kraftowe dylematy

Cieszę się, że niemal pod samym domem otwierają mi multitap. Cieszę się jak cholera, bo nie dość, że zanosi się, że w Ale Dobre Piwo będzie smacznie, przyjemnie i wybór będzie spory. Nie przeszkadza mi nawet fakt, że praktycznie po drugiej stronie ulicy jest sklep z kilkoma kranami, bo im więcej kraftu tym lepiej, a i wolność wyboru jak najbardziej wskazana. Martwi mnie tylko jedno i obym nie miał racji. Bemowskie blokowiska to mimo wszystko wciąż nie są miejsca, gdzie pieniądz leje się jak piwo w PiwPawiu na Foksal (nie znam miejsca, w którym jest więcej kranów), a tutejsi bywalcy w pobliskich sklepach preferują „Wareczkę”, ew. „Kasztelana, koniecznie Niepasteryzowanego!”.

Jedyne więc czego się obawiam, to fakt, że przez jakiś czas będzie super pięknie, a potem wszystko wróci do normy, bo okaże się, że lokal świeci pustkami, a ja będę musiał jeździć na piwo do centrum. To poważny problem jest. Z jednej strony – kraft to nie są tanie rzeczy. Z drugiej – można pewnie zjechać nieco na prowizji, licząc, że wraz ze strumieniem klientów wpadających z całego miasta na tańsze dobre piwo będzie sunął strumień kasy, ale pytanie brzmi, czy ostatecznie nie okaże się, że na tym stracimy (tzn. właściciele ADP, nie ja). Wyjdzie cholera jakbym się snobował, że „moje piwo jest dobre, bo jest drogie”, ale stawiając relatywnie wysoko próg wejścia, możemy sobie pozwolić na prowadzenie przybytku z którego ludzie będą się wytaczać, ale wciąż z uśmiechem na twarzy, nikt nie będzie się szamotał, krzyczał, czy rzygał. Pytanie brzmi, czy Bemowo – blokowiska + lemingrady (to nie obelga – raczej określenie lokalizacji, gdzie słowo „kredyt” jest równie popularne jak „dzień dobry”)  jest już gotowe na takie miejsce. Ja mam nadzieję, że tak, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to przekonam się o tym po południu, a wtedy uzupełnię ten wpis 🙂

Update wieczorny: Jest dobrze. Nawet bardzo. Może nieco ciasno, ale w końcu to otwarcie. Sporo kranów, również podwójnych – z opcją nalewania PETów. Bardzo miła obsługa, dużo piw butelkowych. Pogadałem chwilę z Kopyrem, w jego opinii to miejsce na sporą szansę się utrzymać, pod warunkiem, że nie pójdzie w „piwa dla lokalsów”, piwa z sokiem, te rzeczy. Ogródek tylko, hmmm… mocno słaby. Ale generalnie, mocne 4+ 🙂 Będę tu regularnym gościem – po co jeździć do centrum, skoro mam tu?

20160423_17344120160423_19425120160423_184907

 • JELONKI

  Szczerze polecam wpaść do PIWNEGO KOLEKTYWU, który znajduje się bardzo blisko, bo na Siemiatyckiej 36, również krafty, a ogródek dużo lepszy, no i przede wszystkim, ceny jakieś takie przyjaźniejsze, pół litra kraftowego piwa, już od 7 złotych…

 • Piwomaniak

  W Piwnym Kolektywie byłem, oferowano jedno piwo kraftowe, w dodatku nalewane do plastikowej butelki a dopiero potem przelewane do szklanki. To sklep z możliwością wypicia piwa na miejscu a nie pub.

 • ChceTo

  Ja wychodzę z założenia, że im więcej tym lepiej. Każdy może chodzić tam, gdzie mu się podoba, a najlepiej trochę tu i trochę tam. Cieszmy się, że mamy wybór taki, a nie między Warką i Żywcem.

 • czik

  Polecam BEER HUB na ul. Powstańców Sląskich 20 B. Otwarcie było w sobotę 30.04. Maja w ofercie 6 piw kraftowych na miejscu i na wynos.Dodatkowo dwa czeskie lagerki. Fajną sprawą jest szklanka 0,25 L -mozna spróbować sobie wszystkich piwek na miejscu:) Na MEGA PLUS jest ogródek z tyłu domu między drzewami , a jak bedą jeszcze mecze na Euro to będe tam codziennie.powodzenia!