Nepomucen Nachmielona – Pyszne piwo bez piwa

(tak to jest, jak człowiek pisze teksty zawczasu; miało być w czwartek, ale już nie będę zmieniał; kolejne znowu w czwartek, teraz się nie pomylę)

Bywają takie chwile, gdy mielibyśmy ochotę napić się piwa, a nie możemy. Np. idziemy do pracy, albo co gorsza w niej jesteśmy. Albo będziemy jechać samochodem. Albo – spotkałem taką panią ostatnio w Chmielarni Take&Go, z mężem przyszła – jesteśmy w ciąży. Można by rzec, że w takiej sytuacji z pomocą przychodzą tzw. piwa bezalkoholowe, ale szczerze Wam powiem, że nie mając pod ręką 1 na 100 wolałbym nie pić już nic. Albo wodę mineralną. Pod jednym warunkiem – że będzie to specyficzna woda mineralna.

Już po otwarciu butelki czuć, że określenie „Nachmielona” nie jest przesadzone. Skoro to jest wersją (h)Optimum, to nie wyobrażam sobie jak będzie pachnieć wersja ekstremalna. OK, zapach nie unosi się po całym pokoju jak herbata w Panakei Extreme Tea od Olimpu, ale wystarczy przytknąć nos, by poczuć dużo. Na butelce nie ma napisane jakie chmiele zostały użyte, na FB browar pisze, że amerykany, a ja czuję zioła i las, tropików brak. Z jednej strony szkoda, lubię amerykańskie chmiele za tropikalną owocowość, ale zapach jest intensywny, tym fajniejszy, że nie ma w nim ani trochę słodowości (ciekawe dlaczego 🙂 ). Są same chmiele i jest moc! I w zapachu i w smaku, gdzie do wyraźnej chmielowości dochodzi równie wyraźna goryczka! Dałem spróbować nachmielonej mojemu 10-letniemu synowi („Tata, bo te piwa tak fajnie pachną, a dzieci nie mogą pić alkoholu…”), wziął pół łyka i zaczął pluć do zlewu 🙂 Nie spodziewajcie się „wody pachnącej chmielem” – oczekujcie raczej czegoś, co można by nazwać „piwem bez piwa”. Ze względu na cenę (ja dałem 4,5 PLN) nie będę jej pił regularnie, ale na lato fenomenalna sprawa do ugaszenia pragnienia, gdy mamy ochotę na piwo, ale z różnych względów nie możemy go wypić. Dzieciom nie polecam ze względu na goryczkę, ale kierowcom (koncernowe „piwa” bezalkoholowe leżą i płaczą) oraz lubiącym piwo paniom „przy nadziei” jak najbardziej tak.

Mniam.

nachmielona_ramka