Oblej się piwem, pomóż dzieciom z FAS

Dziś będzie na poważnie. I krótko, jak zawsze. Pamiętacie ALS Ice Bucket Challenge? Mnóstwo ludzi na całym świecie oblewało się kubłem lodowatej wody, a w Polsce mało kto wiedział o co chodzi. Wtedy szło o to, by przez moment poczuć się jak ludzie ze stwardnieniem zanikowym bocznym i rozpowszechniać wiedzę na temat tej strasznej choroby. W przypadku oblewania się piwem, chodzi o to samo, a tym razem „bohaterem” jest FAS. Fetal Alcohol Syndrome, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy.

FAS jak wyrok?

Jeśli czytacie mojego bloga, to jest całkiem spora szansa, że przynajmniej lubicie, a pewnie uwielbiacie, piwo. To nie powód do wstydu, alkohol lubi wielu ludzi na całym świecie, również ci, którzy nie powinni. Np. kobiety w ciąży, które absolutnie przez te 9 miesięcy powinny o alkoholu zapomnieć. A co jeśli tego nie zrobią? Wtedy do gry wchodzi antybohater, czyli właśnie FAS. Jako ojca boli mnie serce, gdy o tym czytam, możecie poczytać sami. Generalnie, te dzieciaki mają przesrane już od zarodka 🙁 Pytanie, czy FAS musi być wyrokiem?

Pomóżcie FASolkom!

BeerOff Challenge (zwany również Kustosz Challenge) to wyzwanie upowszechnione na kilku Facebookowych piwnych grupach. Trochę beki (jeśli ktoś lubi Piwo przez Duże P, a miał okazję choćby powąchać Biedronkowe cuda spod marki „Kustosz”, ten zrozumie), ale ta beka powinna być w tle, bo kluczem powinno być to, co w przypadku ALS Ice Bucket Challenge. Upowszechnienie wiedzy o złej chorobie i wsparcie finansowe zajmującej się jej ofiarami fundacji. Nie musicie więc wylewać na siebie Kustosza Tequilla, zrobiłem to za Was 🙂 Będzie mi jednak bardzo miło, jeśli mój szaleńczy ruch (i – było nie było – ujawnienie mojej twarzy po raz pierwszy na blogu) przekona Was do choćby drobnej wpłaty na rzecz Fundacji FASola. Naprawdę, doceńcie to – trochę tego paskudztwa wlało mi się nawet do ust, BLEEE!

Macie ochotę na wyjątkowo dobre piwo? Podjęliście decyzję, by wydać na Trunek Bogów 50, 80, czy 100 złotych? To wydajcie je na te biedne dzieciaki. Piwo nie ucieknie, jak nie teraz, to tydzień/dwa/miesiąc później.

Fundacja FASola
ul.Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

93 1050 1070 1000 0090 3058 2911

Dzięki w imieniu dzieciaków. A teraz obejrzyjcie sobie film 🙂

W akcji BeerOff Challenge bierze udział sporo osób z kraftowego i okołokraftowego środowiska, w tym – rzecz oczywista – blogerzy:

Lista oczywiście nie jest zamknięta, akcja trwa! Jeszcze raz gorąco zachęcam do wsparcia Fundacji Fasola – ja zrobiłem od razu, gdy tylko umyłem się po nagraniu filmu 🙂